Progesteron a rozwoj ciazy

Pierwsze czasy wybiera są dla dziecka najważniejsze. To bowiem otwierają się wszelkie narządy i funkcje życiowe, w dalszych miesiącach stanu odmiennego kobiet dziecko już praktycznie tylko rośnie. Nic więc dziwnego, że lekarze przestrzegają przyszłe mamy, by w szczególności w tych podstawowych momentach swojego wyglądu błogosławionego dużo o siebie dbały, starały się nie zachorować oraz nie leczyć silnymi lekami, które potrafiły spowodować znaczne uszkodzenie przyszłego dziecka. Wiadomo jednak, że wyjeżdżanie z domu przez 9 miesięcy jest złe, a śnieg i przeziębienie, zwłaszcza w czasie przesilenia a też z okazji silnych zmian hormonalnych w systemie kobiety, jest właściwie trudny do uniknięcia.

Przede każdym, nie należy spotykać w panikę, kiedy zauważymy, że bierze nas katar podczas ciąży. Z lekkim przeziębieniem przyszła mama poradzi sobie bardzo skutecznie sama, nie ma potrzeby interwencji lekarza. Zawsze należy pamiętać o tym, że przyjmowanie środków w początkowych czterech miesiącach chce jest bardzo niewskazane. W takiej sytuacji warto zatem zaufać starym, jedynym sposobom na przeziębienie naszych babci. Herbata z cytryną, miodem i sokiem malinami oraz syrop z cebuli oraz czosnku (pomimo tego, że ekstremalnie niedobry) w niczym nie zaszkodzi płodowi, i nam i pomoże, a przeziębienie minie w przeciągu tygodnia.

Z różnej natomiast strony, w terminie przeziębienia w ciąży należy zachowywać się o moc bardziej niż w terminie przeziębienia przed ciążą. Bo o ile lekkie przeziębienie i katar podczas ciąży uda nam się wyleczyć babcinymi sposobami, tak z zapaleniem płuc (o jakie bardzo szybko jak nasza siłę jest mocno ograniczona przez poprawiający się wygląd i hormony) będzie szybko trudniej.

Jeśli natomiast idzie o uciążliwy katar podczas ciąży, znacznie wydajnym lekarstwem będzie zbudowanie inhalacji z wody z smakiem soli kuchennej lub kropli żołądkowych, mięty, rumianku lub lawendy. Często wydmuchuj nos, by nie dopuścić do spływania wydzieliny do życia, a zużyte chusteczki od razu wyrzucaj. Możesz też zaopatrzyć się w krople do nosa udrażniające nos, ale bardziej korzystne będzie zaopatrzenie się w ostatnie wyprodukowane z świadomością o dzieciach, bo są o wiele lepsze. Jednak wspominaj o tym, żebym nie zaczynać ich dłużej niż 3 dni.